#1 En ucuz Lehim Teli ile Kaliteli Lehim | Magicpen Lehim

Nejdat Delioğlu Magicpen Lehim Mükemmelleştirici ve havya ucu yenileyici inceleme videosu. En iyi havya ucu bakımı, temizliği ve yenileme için garantili çözüm olan MagicPen Lehim Mükemmelleştiriciyi keşfedin. Nasıl etkili bir şekilde kullanacağınızı öğrenin ve havya ucunuzdaki dönüşüme tanık olun. MagicPen ile sık sık havya ucu değiştirmeye veda edin ve uçlarınızı çok daha uzun süreler kullanın. Zahmetsiz lehimin ve yenilenen havya uçlarının rahatlığının tadını çıkarın.

İçindekiler

Lehim Teli Kalitesi Niçin Önemli

Lehim teli kalitesi, elektronik montajlarda başarılı ve güvenilir lehim bağlantılarının sağlanmasında çok önemli bir rol oynar. Yüksek kaliteli lehim teli, genellikle kalay ve kurşun veya kalay-bakır veya kalay-gümüş-bakır alaşımları gibi kurşunsuz alternatifler olmak üzere metallerin hassas bir karışımından oluşur. Lehim telinin kalitesi saflığı, akı çekirdeği bileşimi ve çap tutarlılığı ile karakterize edilir. Lehimdeki safsızlıklar veya kirleticiler zayıf ıslanmaya, zayıf bağlantılara ve hatta elektrik arızalarına yol açabilir.

Lehim telinde önemli bir bileşen olan flux, bağlantı yüzeylerindeki oksidasyonun giderilmesine yardımcı olarak uygun lehim akışını ve yapışmayı teşvik eder. Ayrıca, tel boyunca tutarlı çap, eşit lehimleme performansı sağlar ve lehimleme ekipmanında tıkanmayı önler. Elektronik devrelerde dayanıklı, yüksek performanslı lehim bağlantıları elde etmek için saygın kalitede lehim teli seçmek çok önemlidir.

Kaliteli veya Kalitesiz Tüm Lehim Telleriyle Lehim İçin MagicPen Lehim Mükemmelleştirici

Şimdi MagicPen Lehim Mükemmelleştiricinin nasıl kullanılacağını test edelim. Bu ürünü bir haftadır kullanıyorum ve sonuçlarından son derece memnunum. Süreci göstermeme izin verin. İlk olarak, havya ucunuzu zımpara kağıdı veya lehim temizleme teli kullanarak iyice temizlemeniz ve kaba kirleri çıkarmanız önemlidir. Kaba kirler temizlendikten sonra havyanızı fişe takın ve 350 ila 400 santigrat derece arasında ısıtın. Şimdi, havya ucuna daha yakından bakalım.

İşlemi tamamladıktan sonra, uçta biriken fazla lehimi bir peçete ile kolayca silebilirsiniz.

Gördüğünüz gibi, uzun süreli kullanım nedeniyle oldukça kötü durumda. Bu videonun amacı doğrultusunda, MagicPen Lehim Mükemmelleştirici’nin etkinliğini göstermek için kasıtlı olarak ucu önceden temizlemedim. MagicPen uygulandıktan sonra lehim pastası kullanmaya gerek yoktur. Havya ve ucunuzu ısıtmadan önce kaba kirleri temizlemeyi unutmayın. Havyanız ayarlı değilse, daha iyi sonuçlar için havyayı en yüksek sıcaklığa ayarlayın. Ardından, kalın bir lehim telini, tercihen 1,2 veya 1,5 2 milimetre çapında, havya ucunun uç kısmına uygulayarak kalaylamaya çalışın. Gördüğünüz gibi, havya ucunun sadece bir kısmı lehim tutarken, kalan kısımlarda kir birikmiş olduğu için lehim tutmuyor. Kalaylama işleminden sonra ucu bir lehim temizleme teli ile temizleyin.

Ardından, ucu bir ila iki saniye boyunca MagicPen solüsyonuna dokundurun ve işlemi gerektiği kadar tekrarlayın. Sıcaklık farkından kaynaklanan herhangi bir direnci önlemek için ucun sadece aktif olarak kullanacağınız kısmını çözeltiye daldırın ve bu noktanın ötesine daldırmaktan kaçınmanız önemli. MagicPen Lehim Mükemmelleştirici kullanıldıktan sonra fark açıkça görülebilir. Gördüğünüz gibi havya ucunun temizlenmiş kısmı ile temizlenmemiş üst kısmı çok farketti. Daha yakından bakalım MagicPen havya ucumuzu etkili bir şekilde temizler ve neredeyse ilk haline geri döndürür.

En İyi Havya Ucu ve En Kaliteli Lehim için MagicPen Lehim Mükemmelleştirici

Ayrıca, lehim tutma performansı önemli ölçüde iyileşir. Önceden, ucun sadece orta kısmı lehim tutabiliyordu, ancak şimdi tüm parçalar lehimi başarıyla tutuyor. İşlemi tamamladıktan sonra, uçta biriken fazla lehimi bir peçete ile kolayca silebilirsiniz. Uçta hafif bir kararmamı fark ettiniz, korkmayın! Sadece ucu MagicPen Lehim Mükemmelleştiriciye bir ila iki saniye dokundurun ve havya ucunuzun mükemmel restorasyonuna tanık olun. Yeni kadar iyi görünecek! MagicPen Lehim Mükemmelleştiriciyi, örneğin 0,50 milimetre çap gibi ince lehim telleri ile denemeyi unutmayın. Havyanız daha önce bu kadar ince teli tutmakta zorlansa bile, MagicPen’i kullandıktan sonra mükemmel bir şekilde tutacaktır. Lehimleme performansındaki iyileşme dikkat çekicidir.

Sonuç

Özetlemek gerekirse, havyanızı fişe takmadan önce, zımpara kağıdı veya lehim temizleme teli kullanarak uçtaki kaba kirleri temizlediğinizden emin olun. Havyanızın sıcaklığını 350-400 santigrat dereceye veya ayarlı havya değilse en yüksek sıcaklığa ayarlayın. Ucun sadece aktif olarak kullanacağınız uç kısmını bir ila iki saniye boyunca MagicPen solüsyonuna daldırın. Ucun çözeltiye her dokunuşunda, havya ucunuzun dönüşümüne tanık olacaksınız.

MagicPen Lehim Mükemmelleştirici, zararlı kimyasallar, dumanlar veya kokular yaymaz. Sık sık havya ucu değiştirerek masraf etmek yerine, MagicPen’le havya uçlarınızın uzun ömürlü kullanılmasını sağlarsını. Havya uçlarınızla uzun yıllar gönül rahatlığıyla lehimlemeye devam edin. Zahmetsiz lehimlemenin kolaylığını yaşayın ve yenilenen havya uçlarınızla kaliteli lehimler yapmaya devam edin.

Daha fazla bilgi için lütfen Magicpen Nasıl Kullanılır Youtube Videosunu İzleyin

https://magicpensoldering.com web sitesinden veya bilindik e-pazar yerlerinden satın alabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

para iade garantili

Rutin lehimlerinizi Magicpen ile yaptığınız sürece, uca zarar veren temizleme teli ve diğer asidik maddelere gerek kalmaz. Peçete yeterli olur. Ucunuz eskimez. Bakır uçlar dahil tüm uçlarla lehiminiz kolay ve kaliteli olur.

  1. Ucunuz soğuk iken Güzel bir Temizlik (zımpara, temizleme teli vs. ile)
  2. Yüksek ısıda Uca Kalın Lehim Yedirmek
  3. Sadece Uç Kısmını Solüsyona değdirmek. (Daha iyi sırlama için işlemi 1-2 kez daha tekrarlayın)
Orijinal fiyat: ₺420,00.Şu andaki fiyat: ₺300,00.