#1 En İyi Lehim havya ucu temizleme için Magicpen Lehimleme

Optimum lehim performans için Magicpen Lehim Mükemmelleştirici ile lehim havya ucu tazeleyici den çok daha fazlası mümkün. Lehim Havya ucu tazeleme uygulaması ve magicpen ile doğru lehim nasıl yapılır? Havya ucu tazelemek ve yenilemek için Magicpen lehim mükemmelleştirici nasıl performans gösterir, extra faydaları nelerdir? İster bakır ister normal havya uçları kullanın, Magicpen havya uçlarınızın ömrünü ve verimliliğini artırır?

İçindekiler

Lehim Havya Ucu Temizliğinin Önemi

Lehim ve havya ucu temizliği elektronik montaj ve onarımında temel işlemlerdir. Tipik olarak kalay ve kurşun veya diğer alaşımların bir kombinasyonundan yapılan lehim, bileşenler arasında elektrik bağlantıları oluşturmak için bir havya kullanılarak eritilir. Ancak havya ucunda oksidasyon ve kalıntı birikmesi etkinliğini engelleyerek zayıf lehim bağlantılarına yol açabilir.

Havya ucunun düzenli olarak temizlenmesi, optimum ısı transferini sürdürmek ve uygun lehim akışını sağlamak için çok önemlidir. Bu genellikle ucu nemli bir süngerle silerek veya özel uç temizleyiciler ya da flux kullanarak yapılır. Teknisyenler havya ucunu temiz tutarak hassas ve güvenilir lehimleme sonuçları elde edebilir ve elektronik cihazların genel kalitesini ve güvenilirliğini artırabilir.

Bu noktada Magicpen Hepsi Bir Arada Lehim Mükemmelleştirici etkili formülüyle, yanmış, kararmış, eskimiş, paslı, oksitlenmiş havya uçlarının kolayca temizlenip tekrar eski performansıyla lehim tutmasını sağlıyor. Lehim havya uçlarını yenileyip yıllarca kullanılmasına imkan tanıyor. Magicpen kullanılarak yapılan lehimlerde soğuk lehim veya lehim tutmama gibi problemlerle karşılaşmadan, oldukça kolay bir şekilde en kaliteli lehimleri yaparsınız ve lehim yaptığınız parça bir daha lehim kaynaklı arıza vermez.

Magicpen Havya Lehim Havya Ucu Temizleme Uygulaması

Bu yazıda, Elektrostr Youtube kanalı sahibi Murat beyin yayınladığı Magicpen lehim havya ucu temizleme ve yenileme uygulama videosunu ele alacağız. Bu bilgilendirici video aracılığıyla Magicpen deneyimini paylaştığı için Murat’a teşekkürlerimizi sunarız. Quick 236 lehim istasyonu, Korad marka havya ve bakır havya ucu ile ilk denemesini yapıyor. Murat bey, Magicpen’i keşfettiğinden beri artık JBC gibi popüler markalar da dahil olmak üzere başka lehim havya uçları satın alma ihtiyacı hissetmediğini ifade ediyor. Magicpeni kullanarak bakır uçlarınızla 200 – 250 santigrat derecelerde rahatlıkla lehim yapabilirsiniz.

Videoda temizlenmesi gereken eski ve oksitlenmiş uçlardan oluşan bir yıpranmış havya ucu koleksiyonu yer alıyor.

Magicpen’i keşfettiğimden beri artık JBC gibi popüler markalar da dahil olmak üzere başka havya uçları satın almıyorum. Magicpeni kullanarak bakır uçlarınızla 200 – 250 santigrat derecelerde rahatlıkla lehim yapabilirsiniz..

Uçları yenilemeye hazırlamak için bir dremel veya zımpara kağıdı yardımıyla havya uçlarındaki kiri ve oksidasyonu temizliyorsunuz. Temizlikten sonra, havya ucunuza tercihen kalın lehim teli uyguluyorsunuz. Daha sonra, sadece uç kısmını magicpen sıvısına hafifçe değdiriyorsunuz. Bu önce magicpen sıvısı sonra lehim yedirme şeklinde yapanlar da var. Bu işlemden sonra deformasyonu önlemek için uçtaki fazlalık lehimleri ve kiri bir peçeteye silerek temizleyebilirsiniz. Magicpen yardımıyla henüz sırlanmış olan havya ucunu lehim temizleme teli ile temizlediğinizde havya ucunuzun sırlanmış yüzeyi çizilebilir.

Magicpen Hepsi Bir Arada Lehim Mükemmelleştirici

Murat bey daha sonra bir S3 cihazının şasisini 250 santigrat derecede lehimleyerek Magicpen lehim mükemmelleştiricinin etkinliğini göstermeye devam ediyor. Bunu standart lehim havyaları ile yapacak olsanız, bu sıcaklıkta aynı sonuçları elde etmeniz oldukça zor. Böylece Magicpen’in, Quick 236 havya ile verimli bir şekilde nasıl kullanıldığını görmüş olduk. Magicpen’in çıkardığı bu güzel iş tabi ki yalnızca bakır uçlarla sınırlı değil.

Evrensel uçlarla 310 ila 320 santigrat derece arasında değişen sıcaklıklarda mükemmel sonuçlar elde edebiliyorsunuz. Ancak, bakır uçlar kullanıldığında performansı daha da dikkat çekici. Yani Magicpen normal uçlar için de uygun ve bu sayede lehimleme işlerinizin etkinliğini ve verimliliğini arttırmakta. Magicpen’i kullanarak normal bir ucu yenilemeyi deneyelim. İlk olarak, eski havya ucunun bir Dremel veya zımpara kağıdı kullanılarak temizliyorsunuz. Uç temizlendikten sonra Magicpen solüsyonunu uyguluyor ve ardından üzerine lehim besliyorsunuz. Veya tam tersi.

Birçok kullanıcının Magicpen ile yenilenen lehim havya uçlarının parlaklığını ve etkinliğini gösteren videolar paylaşıyor. Murat bey, Magicpen’in yeteneklerini daha iyi göstermek için piyasada yaygın olarak bulunan normal bir havya ucunu yenilemeyi deniyor bu sefer. Bu özel uç, artık 300 santigrat derece sıcaklıkta günlük işler için kullanılabilir. Murat bey, bazı kullanıcıların 370 ila 380 santigrat derece arasında değişen daha yüksek sıcaklıklarda bile lehim yaptığına dikkat çekiyor. Magicpenin hem bakır uçlarda hem de normal uçlarda son derece iyi performans gösterdiğini vurguluyor.

Daha fazla bilgi için lütfen Magicpen Nasıl Kullanılır Youtube Videosunu İzleyin

https://magicpensoldering.com web sitesinden veya bilindik e-pazar yerlerinden satın alabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

para iade garantili

Rutin lehimlerinizi Magicpen ile yaptığınız sürece, uca zarar veren temizleme teli ve diğer asidik maddelere gerek kalmaz. Peçete yeterli olur. Ucunuz eskimez. Bakır uçlar dahil tüm uçlarla lehiminiz kolay ve kaliteli olur.

  1. Ucunuz soğuk iken Güzel bir Temizlik (zımpara, temizleme teli vs. ile)
  2. Yüksek ısıda Uca Kalın Lehim Yedirmek
  3. Sadece Uç Kısmını Solüsyona değdirmek. (Daha iyi sırlama için işlemi 1-2 kez daha tekrarlayın)
Orijinal fiyat: ₺420,00.Şu andaki fiyat: ₺300,00.